loading

Najbezpieczniejsze prezerwatywy i metody stosowania prezerwatywy są skuteczną metodą zapobiegania ciąży i infekcjom przenoszonym drogą płciową. Większość marek jest bardzo bezpieczna, ale niektóre oferują mniejszą ochronę niż inne. Prezerwatywy

są popularną metodą koncepcji. Prezerwatywy wykonane z lateksu, poliisoprenu lub poliuretanu skutecznie zapobiegają ciąży i przenoszeniu niektórych infekcji przenoszonych seksualnie (STI).

Większość komercyjnych marek prezerwatyw jest bardzo bezpieczna i zatwierdzona przez amerykańską administrację żywności i leków (FDA (FDA ). Jednak ludzie powinni zwrócić uwagę na nowość prezerwatywy i naturalne prezerwatywy, które mogą nie oferować takich samych poziomów ochrony.

W tym artykule patrzymy, które prezerwatywy są najbezpieczniejsze i zapewniają wskazówki dotyczące używania prezerwatyw, aby upewnić się Są skuteczne.

Jak bezpieczne są prezerwatywy do ciąży i choroby przenoszone drogą płciową?

Prezerwatywy męskie są uważane za bezpieczną i ogólną skuteczną formę kontroli urodzeń. Według Planowanego Rodzicielstwa prezerwatywy są skuteczne w 98 procentach w zapobieganiu ciąży, gdy jest stosowane prawidłowo. Jeśli jest stosowany niepoprawnie, wskaźnik skuteczności spada do około 85 procent.

Natomiast, prezerwatywy żeńskie są skuteczne w 95 procentach, gdy jest stosowane prawidłowo. Gdy ludzie nie używają ich poprawnie, liczba ta spada do 79 procent.

Zarówno prezerwatywy męskie, jak i żeńskie również zapewniają ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, które są przenoszone przez płyny ustrojowe, w tym nasienie, płyn pochwy i krew. Prezerwatywy działają jako bariera dla wszystkich tych płynów i mogą chronić przed infekcjami, takimi jak:

Prezerwatywy nie chronią tak skutecznie przed niektórymi innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, takim jak opryszczka i brodawki narządów płciowych. Te infekcje przenoszone przez kontakt skórki do skóry wpływając na sromowe, moszny i wewnętrzne ud, a prezerwatywy pokrywają tylko wał penisa lub wnętrze pochwy lub odbytu.

Najbezpieczniejsze prezerwatywy i metody

Większość prezerwatyw jest bardzo bezpieczna. FDA wymaga, aby wszystkie prezerwatywy lateksowe i poliuretanowe poddały się testom jakości. Wymagają od producentów sprawdzania swoich produktów.

Dodatkowo FDA zbiera losowe próbki prezerwatyw z magazynów i wypełniają je wodą, aby sprawdzić wycieki. Co najmniej 996 na 1000 prezerwatyw musi przejść test wycieku wody, zanim FDA uzna je za bezpieczne do użycia.

Ludzie mogą skorzystać z następujących porad, aby upewnić się, że używają odpowiednich prezerwatyw w możliwy sposób:

۱. Unikaj nowatorskich prezerwatyw

Wielu producentów zaprojektowało nowatorskie prezerwatywy do stymulacji, a nie ochrony. Unikaj marek, które nie wspominają o ochronie STI lub ciąży.

Jeśli prezerwatywa nie obejmuje całego penisa, nie zapewni pełnej ochrony.

۲. Przeczytaj opakowanie

Poszukaj instrukcji na etykiecie wskazującej, że prezerwatywa zapobiegnie chorobom przenoszonym drogą płciową. Kilka marek, w tym trojan i DuralEx, oferuje odmiany prezerwatyw, które mogą pomóc zapobiec chorobom przenoszonym drogą płciową

jak wspomniano powyżej, prezerwatywy nie chronią przed wszystkimi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ludzie mogą nadal zarabiać choroby przenoszone drogą płciową, którą ktoś przekazuje poprzez kontakt ze skórą do skóry.

Ludzie powinni zawsze uważnie czytać etykietę i czytać na temat określonych marek, aby potwierdzić, czy prezerwatywa spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa.

۳. Unikaj naturalnych prezerwatyw

Naturalne prezerwatywy są od dawna alternatywą dla prezerwatyw lateksowych. Są skuteczne w zapobieganiu ciąży, ale często nie chronią się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Osoby z alergiami lateksowymi lub osoby szukające alternatywy dla lateksu, powinny zamiast tego wypróbować prezerwatywy poliuretanowe. Są one nieco droższe, ale oferują luźniejszą dopasowanie i taką samą ochronę, jak prezerwatywy lateksowe przeciwko chorobom przenoszonym drogą płciową i ciążę.

۴. Użyj smarowanych prezerwatyw

Nie wszyscy muszą użyć dodatkowego smarowania. Pochna naturalnie powoduje smarowanie, gdy dana osoba jest pobudzana. Czasami jednak to smarowanie nie wystarczy.

W takich przypadkach ludzie powinni użyć smarowanych prezerwatyw lub oddzielnego smaru na bazie wody lub krzemowej.

smarowanie na zewnątrz z zewnątrz Prezerwatywa zmniejsza tarcie podczas seksu i pomaga zapobiec ześlizgnięciu się prezerwatywy lub zerwaniu podczas seksu.

۵. Nie używaj olejków na bazie oleju

takich jak olej dla niemowląt, płyny lub galaretka naftowa, mogą powodować pęknięcie prezerwatywy, a ludzie nie powinni ich używać z prezerwatywami.

۶. Nie używaj wygasłych prezerwatyw

prezerwatywy mają datę ważności zapisaną na ich opakowaniu. Jeśli prezerwatywa minęła datę ważności, osoba powinna ją wyrzucić, ponieważ będzie bardziej prawdopodobne, że będzie się złamać niż nowszy.

۷. Unikaj prezerwatyw, które nie były odpowiednio przechowywane

Prezerwatyki mają wpływ ciepło i tarcia, więc sposób, w jaki ludzie je przechowują. może rozbić się w ekstremalnych gorących lub niskich temperaturach. Przechowywanie prezerwatyw w ekstremalnym środowisku temperaturowym może osłabić prezerwatywę i uczynić ją mniej skuteczną.

Ludzie nie powinni przechowywać prezerwatyw w portfelu, ponieważ mogą być narażone na tarcia i ciepło, które mogą powodować osłabienie lub łzy.

۸. Unikaj prezerwatyw za pomocą spermicyd

Niektóre prezerwatywy zawierają sperminobójstwo. FDA zatwierdziła nonoksynol 9 (N-9) jako bez recepty spermicyd. W przypadku niektórych osób ten pympiobójstwo może powodować podrażnienie pochwy lub odbytu. Dla innych może to nie być problem.

Wskazówki dotyczące bezpiecznego używania prezerwatyw

Prezerwatywy – jak ma to miejsce w przypadku wszystkich kontroli urodzeń – są skuteczne tylko wtedy, gdy stosuje się prawidłowo.

Zawsze sprawdzaj datę ważności prezerwatywy i sprawdź opakowanie, aby upewnić się, że nie ma otworów ani łez. Przechowuj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego i ekstremalnych temperatur.

Podczas korzystania z prezerwatywy osoba powinna wykonać te podstawowe etapy bezpieczeństwa:

 • Zawsze sprawdzaj opakowanie pod kątem daty i łez
 • Otwórz pakiet ostrożnie i unikaj używania ostrych instrumentów, w tym zębów.
 • Załóż prezerwatywę po wyprostowaniu penisa, ale zanim wejdzie w kontakt z pochwą lub odbytu.
 • Uszczypną końcówkę przed rozwinięciem prezerwatywy nad penisem.
 • Użyj smarowania na bazie wody na zewnątrz prezerwatywy, aby zapobiec łzom lub zsuwaniu prezerwatywy.
 • Chwyć podstawę prezerwatywy po wytrysku i usuń z pochwy lub odbytu, zanim penis stanie się wiotki.
 • Owinąć prezerwatywę w tkankę i wyrzuć ją po użyciu.
 • Zawsze Użyj nowej prezerwatywy dla każdego spotkania seksualnego.

W przypadku prezerwatyw dla żeńskich ludzi powinni wykonać te dodatkowe kroki:

 • Poprowadź penisa w otwarcie prezerwatyw
 • Uszczypnij otwór razem po usunięciu prezerwatywa z pochwy lub odbytu.

Co zrobić, jeśli prezerwatywa pęknie

Jeśli prezerwatywa pęknie podczas stosunku, natychmiast zatrzymaj się i usuń złamaną prezerwatywę.

Jeśli istnieje ryzyko choroby przenoszonej drogą płciową, ludzie powinni jak najszybciej udać się do lekarza. Lekarz przeprowadzi badania seksualne i doradzi, jak szukać oznak STI, jeśli się pojawi. kliniki lub bez recepty w aptece.

Ludzie mogą wybierać między awaryjnymi tabletkami antykoncepcyjnymi lub urządzeniem wewnątrzmacicznym (IUD). Mogą one pomóc w zapobieganiu ciąży, gdy są używane wcześnie po przerwie prezerwatyw. Im szybciej osoba przyjmuje antykoncepcję awaryjną, tym bardziej skuteczne jest.

Zalety i wady prezerwatywy

Dostępne są prezerwatywy zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Prezerwatywy męskie są zwykle tańsze i mają więcej odmian. Prezerwatywy męskie mogą różnić się kształtem, rozmiarem, smakiem i kolorem.

Prezerwatywy męskie i żeńskie są bardzo skuteczne w zapobieganiu ciąży i chorobom przenoszonym drogą płciową.

Prezerwatywy zarówno męskie, jak i żeński mają https://harmoniqhealth.com/pl/cardioxil/ pewne zalety i wady, które ludzie powinni rozważyć przy podejmowaniu decyzji dotyczącej kontroli urodzeń.

Zalety prezerwatyw obejmują:

 • Mniej kosztowne niż metody hormonalne i mogą być dostępne za darmo w Niektóre kliniki zdrowia
 • Niehormonalny sposób pracy
 • Dostępny w miejscach, które nie mają apteki
 • Chroń przed chorobami przenoszonymi drogą nie

Istnieją również pewne wady prezerwatyw w porównaniu z innymi metodami antykoncepcji, takie jak następujące:

 • Istnieje szansa, że ​​prezerwatywę
 • Niewłaściwe użycie sprawia, że ​​są mniej bezpieczne
 • Smary na bazie oleju mogą rozbić prezerwatywy lateksowe

na wynos

prezerwatywy są Ogólnie niezawodny i bezpieczny wybór dla osób do użycia dla PROS acted seks. W przeciwieństwie do niektórych innych form kontroli urodzeń, większość prezerwatyw oferuje dodatkową ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. P>

 • Kontrola urodzeń/antykoncepcja
 • HIV i AIDS
 • ciąża/położnictwo
 • Zdrowie seksualne/stds

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

blog

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!